השתלות שיניים – תוכנית אישית וממוקדת כך זה מתבצע

הקראת הכתבה :

תוכן עניינים

השתלות שיניים אולי כרגע נשמעות לך כמו פרוצדורה קשה, אך אנו בטוחים שאחרי המאמר הבא דעתך תשתנה!

ד"ר דורון בר חן, עם 25 שנות ניסיון ומוניטין בינלאומי, הינו מומחה לשיקום הפה אשר מספק טיפולי שיקום פה והשתלות שיניים ברמה מקצועית גבוהה למטופלים מכל רחבי הארץ והעולם. הגישה של ד"ר בר חן, היא לבצע את הטיפולים החדשניים והיעילים ביותר תוך אי התעלמות ואי התפשרות על בטיחות מקסימלית.

כל מטופל במרפאתינו הוא מטופל בהתאמה אישית, הן על ידי ד"ר בן חן והן ע"י צוות המומחים. אנחנו לא משאירים אף אחד לבד בין הטיפולים, אלא תמיד נמצאים זמינים ומלווים אותך לאורך כל הדרך. כל הטיפולים מתבצעים עבורך במקום אחד, בפשטות ובלי לסבול מכאבים מיותרים (לא כסיסמה, אלא כי זה באמת לא תהליך שמלווה ביותר מדי כאב אם מבצעים אותו נכון).

השתלת שיניים – פתרון מודרני ואפקטיבי לאובדן שיניים

השתלות שיניים הן הליך ניתוחי נפוץ וחדשני יחסית, המשמש לטיפול במצבים בהם איבוד שיניים פוגע באופן משמעותי בתפקוד היומיומי, במראה החיצוני ובאיכות החיים בכלל. סיבות שכיחות לאובדן שיניים כוללות זיהומים, מחלות חניכיים, ריקבון שיניים מתקדם, פגיעות שונות כתוצאה מתאונות וחבלות באזור הפה לצד סיבות נוספות.

מצב זה יוצר קושי באכילה, לעיסה ודיבור תקין, משפיע לרעה על בריאות הפה בכללותה, ומגביל מאוד את האפשרות של האדם לתפקד ולחיות חיים רגילים ובריאים.

היתרונות המרכזיים של ההשתלות הן שיעורי הצלחה גבוהים מאוד של הטיפול, ובנוסף ההליך מאפשר להשיג חיוך ומראה שיניים טבעי ואסתטי בזמן קצר יחסית. השתלת שיניים נחשבת כיום לאחת הדרכים הטיפוליות המתקדמות והאפקטיביות ביותר בתחום שיקום הפה והשיניים, והיא מספקת פתרון קבוע, יציב ואיכותי לטווח ארוך לבעיית אובדן שיניים. המחירים של השתלות שיניים משתנים בהתאם לסוג ההשתלה ולמטופל.

השתלות שיניים כך זה מתבצע ד''ר דורון בר חן dental medical center

מתי נדרשת השתלת שיניים?

השתלה היא פרוצדורה ניתוחית המתבצעת כאשר יש צורך בהחלפת שיניים טבעיות שניזוקו ומצריכות עקירה או כאשר יש היעדרות של שיניים. מצבים אלו יכולים להיגרם מסיבות שונות כגון: התפתחות עששת וריקבון שיניים, חבלות ומכות באזור הפה, מחלות חניכיים, שנים של עישון כבד ועוד. במקרים כאלו, השתלת שיניים תחליף את השיניים החסרות או הפגועות בשיניים מלאכותיות ותשמור על תפקוד תקין של מערכת הלעיסה והדיבור.

למי מתאים לעבור השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא הליך כירורגי המיועד להחלפת שיניים טבעיות פגועות או חסרות. כל אדם מעל גיל 18 שמצבו הבריאותי תקין יכול לעבור השתלה – זאת בכפוף לבדיקות רפואיות מקיפות הכוללות בחינת גיל, מצב רפואי כללי, רגישויות לתרופות ועוד. הבדיקות נועדו לוודא כי המועמד מתאים מבחינה רפואית לעבור את הניתוח ואת תהליך ההחלמה ממנו. במקרים נדירים, מתבצעות השתלות שיניים גם לילדים מתחת לגיל 18, בהתאם לשיקול דעת רפואי. הליך זה מצריך הערכה זהירה של המומחה לפני ביצועו.

מהו שתל דנטלי וכיצד הוא פועל?

שתל דנטלי הוא מבנה דמוי שורש, העשוי בדרך כלל טיטניום רפואי באיכות גבוהה, המוחדר לתוך עצם הלסת של המטופל בהליך כירורגי. השתל פועל בתור תחליף מלאכותי לשורש השן הטבעי שאבד, והוא משמש בסיס איתן ויציב להתקנה והיאחזות של כתר שן קבוע בהמשך הטיפול. כאשר חסרות כמה שיניים צמודות באותו אזור בלסת, ניתן להתקין בין 6 ל-10 שתלים דנטליים, כמספר השיניים שאבדו, על השתלים הללו מרכיבים שיניים תותבות אותן ניתן להוציא לצורך ניקוי ותחזוקה שוטפים. במקרים מסוימים, כאשר חסרה עצם בלסת או שהעצם הקיימת דקה יחסית לא ניתן לעבור השתלת שיניים רגילה, ואז אפשר לעבור תהליך כמו השתלות שיניים בזאליות.

הליך החדרת השתל והשיקום לאחר מכן

הליכי השתלת שיניים מתבצעים כיום על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו: שימוש בקרן לייזר לחיתוך מדויק של הרקמה, דבר המאפשר דיוק רב במיוחד בעת ההחדרה. לאחר החדרת השתל למקומו, המומחה מכסה את האזור המנותח באמצעות תפירה של רקמת החניכיים מעליו, זאת כדי לאפשר החלמה מהירה ומניעת זיהומים. ניתוח השתלת השן מתבצע בהרדמה מקומית או כללית, על פי בחירת המטופל ומידת החרדה שלו מההליך הכירורגי. לאחר מכן נעשית בדיקת מעקב כדי לוודא שהשתל אכן התייצב כראוי בתוך עצם הלסת, ורק אז מבצעים חשיפה של השתל עצמו ומחברים כיפת מתכת אליו כדי לסייע בתהליך יצירת העצם מחדש מסביב לשתל. בשלב הסופי, לאחר שהשתל מעוגן היטב במקומו, מתבצעת התקנה של כתר החרסינה הקבוע אשר ישמש כתחליף ארוך טווח ויציב לשן הטבעית שאבדה.

טיפול All on 4/6 – חלופת השתלה יעילה

טיפול All on 4/6 הוא שיטת השתלה חלופית, שבה מושתלים 4-6 שתלים דנטליים בלסת אחת שבה חסרות מספר שיניים צמודות. על השתלים מותקנים גשר או תותבת. היתרון בשיטה זו הוא ניצול יעיל של עצם הלסת הקיימת, ללא צורך בניתוחים מורכבים. תקופת ההחלמה קצרה, ורמת הכאב נמוכה. שיטת All on 4/6 מאפשרת סיום מהיר של תהליך ההשתלה לעומת השיטה המסורתית.

מחיר השתלות שיניים

לא ניתן לספק תשובה חד משמעית לשאלה מאחר שמדובר בעלות דינמית אשר נקבעת בהתאם למספר פרמטרים ביניהם: סוג השתל ואיכותו, מספר השתלים הנדרשים, הטכנולוגיה בה מתבצעת ההשתלה, סוג הכתר הסופי, רמת ההרדמה בטיפול, מיומנות רופא השיניים ועוד. כל אלה משפיעים על עלות ההשתלה הסופית עבור המטופל.

הקלאסית והחדשנית: שתי פנים להשתלה הדנטלית

יותר מ 60 שנים עברו מאז שפותחו השתלים הדנטליים הראשונים ובאמצעותם ניתן היה לשקם פה ולסת

באופן מלא, תוך קבלת תוצאה אסתטית, מוצלחת ואפקטיבית לטווח ארוך במיוחד. הדגש המרכזי

בביצוע השתלות השיניים הוא להשלים את החסר, מבלי לגרום נזק לשיניים סמוכות. כיום מהווה

ההשתלה חלק בלתי נפרד מתוכנית שיקום הפה והיא מיושמת במגוון רחב של דרכים.

השתלה קלאסית (הדרגתית)

הדרך הקלאסית לביצוע השתלות שיניים היא בצורה הדרגתית: תחילה יש לעקור את השיניים הרלוונטיות, להשתיל עצם באזור העקירה כדי להתמודד עם התהליך הטבעי (והבלתי רצוי) של ספיגת העצם ולסיום השתלת השיניים בהתאם לכמות העצם שנבדקה לאורך הלסת. אם גובה העצם לא יעיל ליישום השתלים, יהיה צורך גם בטיפול הרמת רצפת הסינוס כתנאי מקדים לטיפולי ההשתלה.

בתום  כ 4-6 חודשים תבוצע חשיפת השתלים ועליהם יותקנו כתרים איכותיים שמהווים את מראה השיניים הסופי ומדמות את אלו הטבעיות. פרק הטיפולים המלא אורך כשנה וחצי, מיום העקירה הראשונה ועד קביעת השיקום הקבוע.

עד לביצוע ההשתלה הדנטלית, המטופלים יתבקשו להשתמש בגשר זמני מודבק וזאת בכדי שאיכות החיים של המטופל לא תפגע. חשוב לציין: לא צריך להוריד את הגשר לפני השינה  אלא רק במקרים חריגים אנו נמליץ על שימוש בתותבת.

השתלת שיניים ביום אחד

חשוב להבהיר באופן מובהק – השתלה ביום אחד אינה מתאימה מבחינה רפואית לכל מטופל ונתונה לשיקולו המוחלט של המומחה לשיקום הפה. בעיקר בשל פער הזמנים בין חוסר השיניים בפה לבין קבלת התוצאה הקבועה והסופית, פותחה שיטה להשתלות שיניים מיידיות, בה אין צורך להמתין עד לריפוי באזורי העקירה וניתן לבצע את ההשתלה עוד באותו הטיפול, מה שמכונה השתלה ביום אחד. טיפולים אלה מתאפשרים כל עוד אין צורך בהרמת סינוס וככל שניתן להשתיל מיידית את העצם רק כדי למלא את המרווח שנוצר במכתשית השן שנעקרה כלפי דופן השתל.

כעת ניתן יהיה להמתין 6 חודשים עד לקליטת השתלים וכאשר הפעולה נחלה הצלחה, ניתן יהיה לבנות על גביה את הכתרים הקבועים. גם הפעם יהיה צורך כמובן בפתרון זמני, לרוב של  גשר זמני או תותבת נשלפת.

השתלת שיניים ביום אחד מהווה את השיטה המודרנית והאטרקטיבית ביותר לשיקום פה כתוצאה מאובדן השיניים. הטכניקה המיושמת במסגרת השיטה נקראת ALL ON 4 והיא מתמקדת בהחדרה של 4 (לעתים גם 6) שתלים בנקודות אסטרטגיות בלסת, עליהן מלבישים גשר זמני ולאחר מכן את גשר השיניים הקבוע.

שיטה זו משתמשת בשני שתלים קדמיים, באזור שבו לרוב אין מחסור בעצם כך שניתן להשתיל בו שתלים דנטליים ארוכים וחזקים וכן בשני שתלים אחוריים, באזור בלסת שבו ניתן ליישם שתלים אלכסוניים וארוכים בחלק הקדמי של הסינוס. לגבי העלות, מחיר השתלות שיניים ביום אחד נע בין 35,000 ל-65,000 ש"ח לכל לסת.

דרכי הטיפול האפשריות

חוסר של שן אחת או שתיים

ניתן להשתמש בגשר משני צידי המקום החסר, בכפוף להשחזת השיניים הסמוכות, או להשתיל את השן החסרה מבלי לבצע שום טיפול לשיניים הסמוכות. לשירותכם ובהקשר של שתלים אנו מצרפים מאמר מרתק ומקיף המסביר על שיטת מרילנד

חוסר בשלוש שיניים ויותר

כאן לאור המרווח הגדול, הגשר כבר הופך לעניין שעשוי להיות בלתי אפשרי ולכן האפשרויות יהיו: שימוש בתותבת נשלפת – פתרון בלתי פולשני אך נחשב לא נוח, לא אסתטי וגם לא מוצלח ברמה התפקודית (קשה לדבר ולאכול) שיקום מלאבאמצעות השתלת שיניים– מה שמהווה שיקום פה מלא המיושם בטיפול פולשני ולעתים ממושך (אם דרושה הרמת סינוס), אך מהווה את הפתרון החלופי הטוב ביותר לשיניים הטבעיות.

השתלת שיניים  שבוצעה  במרפאת Dental Medical Center לפני ואחרי

לפני ביצוע השתלת שיניים - dental medical center בהולת ד''ר דורון בר חן
השתלת שיניים לפני – Dental Medical Center
 השתלת שיניים אחרי - dental medical center בהולת ד''ר דורון בר חן
השתלת שיניים אחרי – Dental Medical Center

אבחנה למצב הפה וקביעת תוכנית ההשתלה

כל השתלות השיניים נפתחות בבדיקה, קבלת דיאגנוזה רפואית מדויקת וגיבוש של תוכנית הטיפול המותאמת למטופל.

שלב הבדיקה משלב בתוכו אבחנה קלינית וצילומי רנטגן, שיעמדו על מצב השיניים והצורך שלהן בהשתלה, יחד עם הערכת סיכויי הצלחת השתל או השתלים בכל מקום רלוונטי. בהמשך, יופנו המטופלים לצילום CT למקומות המיועדים להשתלה. ה-CT משקף את טיב העצם הקיימת

בלסת, יחד עם מספר איברים נוספים כמו הסינוס המקסילרי שבלסת העליונה והעצם המנדיבולרי בלסת התחתונה, שמומחה לשיקום הפה יצטרך לתת עליהם את הדעת. לאחר שהמיקומים הנבחרים להשתלה סומנו כמוצלחים, נקבעו סוג השתל וגודלו וניתן יהיה לבצע את ההשתלה. במרפאות דנטל כל השירותים ניתנים תחת קורת גג אחת!

מה קורה לפני השתלת השיניים?

תחילה, יופנה המטופל לשיננית כדי לנקות את האבנית הקיימת ולהפחית ככל שניתן מזיהומים בפה לאחר ביצוע ההשתלה. לקראת טיפול ההשתלה עצמו, במידה וקיימת חרדה דנטלית גבוהה, תבוצע למטופל  סדציה  (טשטוש) בליווי רופא מרדים. מרגישים שהולכים לישון וקמים בסוף הטיפול. אזור הטיפול מורדם באופן מקומי.

אופן ההשתלה עצמה

ביצוע ההשתלה נפתח בחשיפת העצם, על ידי הרמת מטלית החניכיים המנתקת אותה מהחניכיים עצמן.החתכים באזור הניתוק מתקבלים בצורה של מעין טרפז הפוך, כדי להשאיר את המטלית מחוברת לכמהשיותר מכלי הדם המקומיים, עניין שישמר את חיוניות הניתוח ויקדם מאוחר יותר את תהליך ההחלמה. בשלב זה ייקבעו גם מיקום השתלים.

רופא השיניים יצטרך לשמור על מרחק ריאלי בין השתל והשיניים הסמוכות או לחילופין בין שתל לשתל הסמוך לו. המרווח המקובל הוא של 2 מ"מ, מה שיביא לאספקת דם טובה ולחיבור בהמשך לעצם הסמוכה. כעת יבצע רופא השיניים קדח קטן שאליו מוכנס השתל.

עומק הקדח כאורך השתל הרלוונטי, בעוד שקוטר הקדח תלוי בדחיסות העצם שבה מתבצעת ההשתלה (עצם קשה יותר = קוטר קידוח גדול יותר). עיקר הפעולה הוא בחיכוך שבהחדרת השתל, כדי ליצור יציבות ראשונית המונעת תזוזה ומעודדת את חיבור השתל עם תאי העצם.

כמובן שחיבור אותנטי לא יוכל להתרחש כאן, שהרי עצם לא תוכל להתמזג עם שתל מתכתי, אך חומר השתל מבסס קרבה טובה ואף סינרגטית עם תאי העצם, כך שתיווצר היציבות המיוחלת שלו. השתלים

האיכותיים ביותר (ואיתם אנחנו עובדים) עשויים מטיטניום, גוף האדם לא דוחה טיטניום ולכן החיבור הוא

עם שתל טיטניום הוא האיכותי והמדוייק ביותר. בסיום הקידוח, השתל יוכנס פנימה. בתחילה הוא יוברג ידנית ועד להתנגדות שאותה ירגיש רופא השיניים, בדומה להברגה ידנית של ברגים לבנייה. לכן בנקודה זו עליו להשתמש במברג רפואי ייעודי להשתלות. בסיום יוברג בורג אוטם ולאחריו תפירת המטלית הכירורגית בחזרה למקומה, בדיוק כפי שהיה לפני תחילת הניתוח.

בסיום הניתוח, קיימת תקופת המתנה של 4-6 חודשים בה השתל אמור להיקלט ולהתייצב כמצופה ממנו. הדבר יתרחש תוך צמיחה של תאי העצם סביב השתל, מה שיוצר את הקשר והיציבות המיוחלים בחלק

שמתחת לגובה החניכיים, שיהוו בסיס איתן להתקנת הכתרים.

סיום הניתוח והתקנת הכתרים כעבור חצי שנה

מכיוון שהשתל מצוי מתחת לחניכיים יש צורך לחשוף אותו ע"י חתך, הרמת מטלית החניכיים בדומה לשלב ההתחלתי ובדיקת חיוניות השתל. כעת על ראש השתל יניח רופא השיניים כיפת ריפוי וייקח מידות לכתרים.

הכתר מתפקד כשן רגילה לכל דבר ועניין ועליו להיות מאוזן, יציב ונטול הפעלה של כוחותחריגים שישברו את הקשר שנוצר בין השתל והעצם עד כה.

מכיוון שהשתלים רגישים לדלקות חניכיים (לדוגמא פריאימפלנטיטיס שזו דלקת סביב שתלים), חובהלשמור על היגיינת פה מצוינת – להקפיד על צחצוח יסודי ולהגיע לטיפולי שיננית כל -6 3 חודשים

בהתאם להנחיית הרופא. בנוסף, נדרשת ביקורת אצל רופא השיניים בכל חצי שנה.

השתלות שיניים מחירון: הגורמים המשפיעים על מחיר השתלת שיניים

מחירי השתלות שיניים נעים במנעד רחב מאוד, ולא ניתן להשוות ביניהם באופן גורף מבלי להביא בחשבון את כלל המרכיבים המשפיעים. הגורם המכריע ביותר הוא רמת המומחיות והניסיון של רופא השיניים המטפל. גורמים רלוונטיים נוספים כוללים את המצב הבריאותי של המטופל, צורך בטיפולים מוקדמים, סוג ואיכות ההשתלה והחומרים ועוד. המחיר הממוצע לשלב ההשתלה הכירורגית עצמו נע סביב 3,500-6,000 ש"ח. יש לזכור שהכתרים והמבנים מתומחרים בנפרד. מכיוון שמדובר במקצוע חופשי, כל רופא רשאי לגבות מחירים שונים עבור אותו טיפול, בעוד שעל המטופל לשקול לעומק את בחירת הרופא על בסיס מומחיות, ניסיון ורמת השירות והליווי לאורך התהליך.

להלן מידע בנוגע לגורמים העיקריים המשפיעים על התשובה לשאלה "כמה עולה השתלת שיניים"?רמת המומחיות של רופא השיניים

מומלץ לעבור תכנון וביצוע של השתלת שיניים על ידי מומחה לשיקום הפה, שהוא למעשה רופא שיניים שעבר התמחות נוספת. מומחים לשיקום הפה, הינם רופאי שיניים שעברו התמחות נוספת של 4 שנים מעבר ל-6 שנות הלימודים לתואר, וזאת בפיקוח ואישור משרד הבריאות.

הכשרה ייעודית זו מקנה לרופא את הידע והניסיון המקצועי המתקדם ביותר בכל הקשור לשיקום הפה על כל היבטיו. ניתן לומר כי מומחים לשיקום הפה הינם אנשי המקצוע בעלי ההכשרה הגבוהה ביותר לתכנון, אבחון וביצוע של טיפולים שונים הנדרשים בתחום זה.

מכיוון שמבנה הפה, מנשך וחוזק הלסת והעצם משתנים באופן משמעותי מאדם לאדם, המומחה לשיקום פה מבצע תחילה אבחון מקיף ומדויק של המצב הספציפי אצל המטופל. כחלק מכך, המומחה יפנה את המועמד להשתלה לביצוע צילום CT תלת-מימדי מפורט של אזור הפה והלסתות. הדמיות אלו יאפשרו קבלת מידע מדויק לגבי מבנה עצם הלסת של המטופל, רמת צפיפות העצם, הגובה והעובי של העצם, מיקום העצבים וכלי דם מרכזיים לצד פרטים רלוונטיים נוספים. בהסתמך על מידע זה ועל ממצאי האבחון המקיף של המטופל, מתאים המומחה עבור המטופל תוכנית טיפול אישית וייחודית להשתלה. למחוסרי עצם בשיניים מסוימות ישנה תכנית טיפול ייעודית – השתלות שיניים למחוסרי עצם שבה קודם כל בונים שתלים שמדמים את העצם הפנימית בגולגולת השן ורק לאחר מכן מרכיבים את השתל.

מורכבות המקרה הספציפי בהשתלת שיניים

רמת המורכבות של טיפולי בהשתלת שיניים משתנה בצורה משמעותית ממטופל למטופל, בהתאם לצרכים ולנתונים הספציפיים שלו. יש מקרים בהם נדרש שיקום של שן בודדת או מספר מצומצם של שיניים, מה שיחסית פשוט וזול יותר לביצוע. לעומת זאת, במקרים מורכבים יותר נדרש לעיתים שיקום נרחב של אזור גדול בפה, הכולל שיקום של מספר רב של שיניים, ואף שחזור של כלל הלסת. ככל שנדרש טיפול בהיקף רחב יותר, כך גם רמת המורכבות שלו עולה בהתאם.

מעבר לכך, מטופלים רבים זקוקים גם לטיפולים מקדימים לפני ביצוע השתלת השיניים עצמה, אלו כוללים בין היתר עקירות, הרמת סינוס, תוספת עצם ללסתות, ניתוחי חניכיים מורכבים ועוד פרוצדורות נוספות. כל אלו מוסיפים לעלות הכוללת והסופית של הטיפול.

יתר על כן, במקרים מורכבים במיוחד מבוצעים טיפולי All on 4 או All on 6 או שיטות השתלה אחרות כמו השתלות שיניים ממוחשבות, המצריכות רמה גבוהה ביותר של מיומנות וידע מצד המומחה לשיקום הפה. פרוצדורות אלו גם כרוכות בהשקעת זמן רב יותר של המטפל, לכן הן יקרות יותר ומתומחרות בנפרד מהשתלים עצמם. על המטופלים לזכור תמיד כי הם מעוניינים לקבל את הטיפול האופטימלי עבור מצבם הספציפי, ולא רק ״לרכוש״ שתלים באופן גנרי.

סוג ההשתלה

קיימים מספר סוגים של השתלות שיניים, הנבדלים זה מזה ברמת הפולשנות שלהם לגוף, בסיכון הכרוך בהם ובמשך תקופת ההחלמה לאחריהם. שתי שיטות מרכזיות הן השתלה ממוחשבת והשתלות שיניים ללא עצם (השתלה בזאלית). השתלה ממוחשבת כרוכה בפגיעה מינימלית יותר ברקמות ועצבים באזור הפה, ולכן גם מאפשרת החלמה מהירה יותר של המטופל. עם זאת, שיטה זו אינה מתאימה לכל המקרים ודורשת הערכה של המומחה בטרם השימוש בה.

איכות השתלים ושיקום

השימוש בחומרי גלם איכותיים ומתקדמים לצורך הכנת השתלים, מבני השתלים והכתרים הסופיים, מהווה גורם קריטי בהצלחת הטיפול לטווח הארוך. מומחה מנוסה ומקצועי יעבוד אך ורק עם יצרנים ומעבדות שיניים בעלי מוניטין בינלאומי, שמייצרים שתלים ברמה הגבוהה ביותר האפשרית מבחינת איכות, דיוק ועמידות.

אמת מידה מרכזית לאיכות השתל היא עמידתו בתקני האיכות הגבוהים והמחמירים של מכוני התקינה הבינלאומיים. ככל שלשתל יש יותר תווי תקן כגון תקן אמריקאי, אירופאי או ישראלי, כך גדל הסיכוי שהוא אכן אמין, יציב לאורך זמן וברמת איכות גבוהה. בהתאם לכך, שתלים באיכות גבוהה יהיו בדרך כלל יקרים יותר משתלים סטנדרטיים.

סוגי השתלים הנפוצים בישראל כוללים:

 • שתלים אמריקאים – בעלי תו תקן אמריקאי, הנחשב למחמיר ואיכותי ביותר מבחינה בינלאומית. למרבית השתלים האמריקאים יש גם תו תקן ישראלי.
 • שתלים אירופאים – בעלי תקינה אירופית, כאשר יש הבדלים מסוימים בין שתלים המיוצרים במערב אירופה לאלו המיוצרים במזרח אירופה. חלק מהשתלים האירופים מאושרים גם על ידי מכון התקנים הישראלי.
 • שתלים ישראלים – בעלי תו תקן ישראלי בלבד או בשילוב עם תו תקן אירופאי או אמריקאי.

מבנה השתל

מבנה השתל הוא המכלול המחבר בפועל בין השתל שהותקן בעצם הלסת לבין הכתר הסופי והגלוי שמהווה תחליף לשן. קיימים שני סוגי מבנים עיקריים: האחד עשוי מחומר זירקוניה והוא בעל חוזק ועמידות גבוהה במיוחד והשני עשוי טיטניום. מבנה זירקוניה הוא יקר יותר, אך הוא אסתטי ויציב הרבה יותר לאורך זמן.

סוג הכתר הסופי

הכתר הסופי אשר מותקן מעל מבנה השתל הוא החלק הגלוי והאסתטי שמחליף את השן הטבעית. קיימים שני סוגים מרכזיים של כתרים: כתרי זירקוניה וכתרי חרסינה. כתר זירקוניה מיוצר בטכנולוגיות דיגיטליות מתקדמות כדוגמת CAD/CAM או על ידי שימוש במדפסות תלת-מימד, המאפשרות דיוק והתאמה אישית גבוהים במיוחד. כתר הזירקוניה עשוי מחומר חזק ביותר ומספק תוצאה מצוינת הן מבחינה אסתטית והן מבחינה ביולוגית. עם זאת, מחירו גבוה יחסית לכתר חרסינה סטנדרטי, בשל הבדלים בחומר הגלם ובתהליכי הייצור המתקדמים.

מומחיות המטפל בהשתלות שיניים

השתלות שיניים מבוצעות על ידי רופאים בעלי התמחות ספציפית בתחום – מומחים לשיקום הפה, למחלות חניכיים או לכירורגיית הפה והלסת. יחד עם היתרונות, השתלות טומנות בחובן גם סיכונים אפשריים כגון זיהומים, פגיעה בעצבים ודחיית השתל. לכן, המלצת המומחים היא להיוועץ ברופא שיניים בעל ניסיון ומומחיות מוכחים בתחום, על מנת שיאבחן בצורה מקצועית את הבעיה וימליץ על טיפול מתאים.

התאמת תוכנית טיפול אישית למאפייני המטופל

מכיוון שקיימים הבדלים ניכרים בין אנשים במבנה הפה, חוזק העצם והמנשך, חשוב לפנות למומחה לשיקום פה הבקיא בהתאמת תוכניות השתלה אופטימליות לכל מטופל בהתבסס על מאפייניו הייחודיים. הבנת הצרכים הספציפיים ובניית תכנית טיפול הולמת הם המפתח להצלחת הטיפול בטווח הארוך.

סיכויי הצלחה של השתלת שיניים

שתלים דנטליים עשויים בדרך כלל טיטניום רפואי קל משקל אשר נקלט בקלות ברוב המקרים. שמירה קפדנית על היגיינת הפה תורמת להצלחה ארוכת טווח של הטיפול. על פי מחקרים, שיעור ההצלחה של השתלות שיניים עומד על כ-97% בטווח המיידי ובין 90% ל-95% במשך 10 שנים ומעלה – מה שהופך את מחיר השתלות השיניים לעלות כדאית במיוחד כשמסתכלים בטווח הארוך. ככל שהמנתח מנוסה ומיומן יותר, כך גדלים הסיכויים להצלחה.

מידת הכאבים במהלך הטיפול ולאחריו

הרדמה מקומית מקצועית שנעשית על ידי רופא מאלחשת לחלוטין את תחושת הכאב במהלך הניתוח. לעיתים האזור עשוי להיות רגיש בימים הראשונים, אך נטילת משככי כאבים סטנדרטיים תקל לך על אי-הנוחות. תקופת ההחלמה משתנה בין חולים ותלויה בהיקף הטיפול, ובכל זאת רוב המטופלים חוזרים במהירות לשגרה.

מהו שתל דנטלי ומהן תופעות הלוואי האפשריות

שתל דנטלי הוא מבנה דמוי בורג עשוי טיטניום המוחדר בתהליך כירורגי לעצם כתחליף לשורש השן, על השתל הדנטלי מתבצעת הרכבת הכתר. למרות שרוב ההשתלות מצליחות, לעיתים נדירות עלולות להופיע תופעות לוואי כתוצאה מההליך הפולשני והקרבה לכלי דם.

החלמה אחרי שתלים בשיניים: מדוע חשוב שרופא יחשוף את תופעות הלוואי למטופל?

חשיפת תופעות הלוואי האפשריות של השתלות שיניים בפני המטופל חשובה ממספר סיבות:

 1. בניית אמון – שקיפות לגבי הסיכונים מחזקת את אמון המטופל במומחה ויוצרת תחושת שותפות. המטופל מרגיש שמשתפים אותו בכל התהליך ולא מסתירים ממנו מידע חשוב.
 2. עמידה בתקנים מקצועיים – הצגת המידע על תופעות לוואי היא חלק מחובתו המקצועית של המומחה כלפי המטופל. זו דרישה אתית בסיסית מכל איש מקצוע רפואי.
 3. הכנה מראש לאפשרות של סיבוכים – מודעות מצד המטופל לתופעות הלוואי האפשריות עשויה להקל על התמודדות איתן אם וכאשר הן מתרחשות בפועל. הידיעה מראש מונעת בהלה וחרדה ומאפשרת טיפול יעיל יותר.

עוצמת תופעות הלוואי תלויה במידה רבה בניסיון המקצועי והכישורים של המומחה המבצע. עם זאת, תמיד קיים שוני פיזיולוגי ונפשי בין מטופל למטופל שעלול להשפיע.

חלק מתופעות הלוואי מהן עלולים לסבול מטופלים הן:

 • נפיחות – מאחר והאזור בו מותקן השתל הוא בעל רמת רגישות גבוהה מאוד, קיים סיכוי כי האזור יתנפח.
 • שטף דם – עשויים להיווצר שטפי דם ברמות שונות באזור השתל.
 • כאבים – מאחר וכל הגוף נרתם לתהליך השיקום לאחר הטיפול, קיים סיכוי כי המטופל יסבול מכאבים במקומות שונים בחלל הפה. כמו כן, המטופל עלול לסבול גם מחולשה גופנית כללית וכאבי ראש.

הנחיות השתלת שיניים – לפני ואחרי

כדי לצמצם סיכונים של סיבוכים ותופעות לוואי לאחר ביצוע השתלה, חשוב להקפיד אחרי ההשתלה על:

 1. מנוחה – חשוב לנוח בימים הראשונים ולהימנע ככל האפשר מפעילות גופנית מאומצת העלולה להגביר נפיחות וכאבים. מומלץ לקחת יום-יומיים חופשה מהעבודה.
 2. שמירה על היגיינה – יש להקפיד במיוחד על ניקיון הפה באזור ההשתלה כדי למנוע זיהומים. מומלץ לצחצח שיניים לעתים קרובות ולהשתמש במי פה אנטי-בקטריאליים.
 3. נטילת תרופות – אם הומלץ על אנטיביוטיקה או משככי כאבים, יש ליטול אותם במדויק כפי שנרשם.
 4. תזונה רכה – בימים הראשונים מומלץ לאכול אוכל רך בלבד שלא ידרוש לעיסה מאומצת. גם יש להימנע מאוכל חם או קר מדי.
 5. הימנעות מפגיעה – יש להקפיד שלא לפגוע באזור הלסת והשתל כדי שלא לגרום לדימום או כאב נוסף.

לפני ביצוע ההשתלה, רצוי לאכול כדי להגיע שבעים להליך הטיפולי שכן לאחר מכן לא ניתן לאכול. כמו כן, כדאי להכין מזון רך שניתן לאכול לאחר מכן ללא לעיסה.

בחירת מומחה מנוסה בהשתלות שיניים היא המפתח להצלחה ארוכת טווח

השתלת שיניים היא טיפול מורכב הדורש מיומנות גבוהה של הרופא המטפל. האיכות של השתלים עצמם והדיוק בעבודת ההשתלה ישפיעו משמעותית על סיכויי ההצלחה לטווח הארוך. לכן, בחירת מומחה מנוסה ומיומן היא מפתח קריטי להשגת תוצאות טובות.

רופא שיניים מומחה לשיקום הפה, בעל ותק רב בביצוע השתלות שיניים, יכול לזהות במדויק את הצרכים הספציפיים של כל מטופל ולהתאים עבורו את סוג השתלים, מיקומם ואופן ביצוע ההשתלה בצורה המיטבית. בנוסף על כך, ניסיון רב שנים מקנה מיומנויות מתקדמות יותר ושיטות עבודה יעילות יותר.

ד"ר דורון בר חן ביצע בהצלחה אלפי השתלות עבור מטופלים רבים. בזכות הידע המקצועי והניסיון הרב שצבר במשך 25 שנות עבודה בתחום, הוא מסוגל לשקם באופן מלא את הפה של מטופליו, להחזיר את הפה שלהם לתפקוד מלא ולהשיב להם את החיוך.

הטכנולוגיה מתפתחת כל הזמן ומאפשרת שיטות מדויקות יותר לביצוע השתלות שיניים. לצורך הדוגמה, השיטה הממוחשבת אשר מתבססת על צילום CT מאפשרת לתכנן באופן מדויק להפליא את מיקום השתלים בפה. שיטה זו מבטיחה הצלחה גבוהה יותר של ההשתלה עצמה ושל השיקום הכללי של הפה.

כששוקלים לבצע השתלת שיניים, חשוב לבחור באיש מקצוע מומחה עם ניסיון רב וידע בשיטות החדשניות ביותר – משום שאלו הן הכי יעילות.

במרפאה של ד"ר דורון בר חן תוכלו ליהנות מטיפול מיטבי ונטול כאבים המותאם לצרכים האישיים שלכם, תוך ליווי צמוד לאורך כל התהליך ועם אפשרות לביצוע השתלות שיניים ביום אחד.

דברים נוספים שכדאי לדעת עלינו

 1. יחס אישי וחם – אנו מקפידים לתת לכל מטופל יחס אישי, חם ומכבד מרגע הגעתו ועד לסיום הטיפול. המטופל מקבל הסבר מלא ושקיפות לגבי כל שלב בתהליך.
 2. ליווי צמוד – אנו מלווים את המטופל צעד אחר צעד, מפיגים חששות ודואגים שהטיפול יהיה נעים ונוח ככל האפשר עבורו.
 3. ניסיון רב – ד"ר דורון בר חן בעל ניסיון עשיר של למעלה מ-25 שנה בביצוע השתלות שיניים מורכבות. הוא מסוגל לטפל בהצלחה במטופלים בכל הגילאים ובמצבים מורכבים במיוחד.
 4. דגש אסתטי – אנו שמים דגש רב הן על הצד המקצועי של הטיפול והן על מראה השיניים והחיוך לאחר השיקום, כך שהתוצאה תהיה אסתטית ככל האפשר עבור המטופל.

מעוניינים בייעוץ והתאמה להשתלת שיניים?

לנו במרפאות דנטל מדיקל סנטר למצוינות דנטלית, חשוב שתקבלו תמורה מלאה לכספכם . אנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ עם הרופאים המומחים שלנו, בה תוכלו להתרשם גם מהטכנולוגיה המתקדמת שברשותנו, המעבדה הפרטית, השירות והרמה הגבוהה, שיעניקו לכם תחושת ביטחון גבוהה יותר בידע, המקצועיות והאמצעים העומדים לרשותנו עד לקבלת תוצאה מדהימה.

ד"ר דורון בר חן מייסד מרפאות דינטל מדיקל סנטר למצויינות דנטלית ,מומחה לשיקום הפה עם ניסיון

של 25 שנים בביצוע השתלות שיניים מורכבות, תוך שימוש בכלים ובציוד טכנולוגי מתקדם ובחומרי גלם איכותיים. מזמין אותך לשיחת ייעוץ עם הרופאים המומחים שלנו, בה תוכלו להתרשם מהטכנולוגיה המתקדמת שברשותנו, המעבדה הפרטית, השירות והרמה הגבוהה, שיעניקו לכם תחושת ביטחון גבוהה יותר בידע, המקצועיות והאמצעים העומדים לרשותנו עד לקבלת תוצאה מדהימה.

למידע נוסף על השתלות שינייים וקביעת תור לאבחון צרו במספר טלפון 0778051922 ותיענו בהקדם

חוות דעת

Picture of ד"ר דורון בר חן - מומחה לשיקום הפה

ד"ר דורון בר חן - מומחה לשיקום הפה

ד"ר בר-חן, מומחה לשיקום הפה מטעם משרד הבריאות הישראלי בעל למעלה מ-23 שנות ניסיון בתחום, במהלכן ניהל מרפאות לשיקום הפה בישראל, גרמניה וסין. בנוסף, ד”ר בר-חן הינו חבר פעיל באיגוד שיקום הפה, מומחה להשתלות מטעם איגוד ההשתלות הגרמני והאירופאי, חבר פעיל בארגון "האסתטיקה של הפנים" האמריקאי (AFEE) ומכהן כיועץ רפואי בכיר במספר מרכזים רפואיים בינלאומיים.

ד”ר בר-חן הינו ממקימי מרפאת המומחים DMC המבצעת טיפולים לשיקום הפה, טיפולים אסתטיים ברפואת השיניים, הפה והלסת ובמטרה להגיע לתוצאות אליהן המטופלים שואפים.

השתלות שיניים כל מה שצריך לדעת - ד''ר דורון בר חן

יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

לקביעת תור לייעוץ