דנטל מדיקל סנטר לוגו

השתלות שיניים בלסת התחתונה כל שבלי הטיפול שצריך לדעת

תוכן עניינים

שחיקת שן/אבדן שן הוא דבר סביר, שעלול לקרות לאורך החיים בעקבות החיים עצמם (מחלת חניכיים או עקירת שיניים למשל) או בעקבות אירועים אישיים כמו תאונה ופציעות למיניהן. אבדן שיניים או נזק השחיקה, המוביל להרס השן בלסת התחתונה, שניהם עלולים לפגוע באסתטיקה ובתפקוד הלעיסה. הפתרון היעיל לכך, הוא לבצע השתלת שיניים בלסת התחתונה שתשלים את השיניים החסרות ואת המראה הטבעי – לחזרה לחיוך מלא ובריא. במדריך הבא, נסקור את כלל הנושאים הנוגעים להשתלת שיניים מוצלחת בלסת התחתונה, מהשיטות השונות ועד לסיבוכים אפשריים ודרכי המניעה.

מרפאת DMC בהנהלת ד"ר דורון בר חן, רופא פה ותיק בעל ניסיון של יותר משלושים שנה, מציעה למטופליה שירותי השתלות מתקדמים ללסת התחתונה. צוות המומחים המנוסה שלנו מעניק טיפולים מותאמים אישית תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות ושיטות ביצוע מדויקות.

שלבי הטיפול במרפאות DMC

בתחילה, נערכת בדיקה מקיפה של הפה וצילומי CT תלת-ממדיים לתכנון מדויק של ההשתלות. לאחר מכן מושתלים שתלי טיטניום בעצם הלסת התחתונה, אשר ישמשו כבסיס יציב ובטוח לשיניים החדשות. לאחר תקופת המתנה של 2-4 חודשים להשתלבות השתלים, הם נחשפים ומותקנים מבנים זמניים לעיצוב הרקמה הרכה מסביבם. בשלב האחרון מורכבים הכתרים או הגשר הקבוע בצורה המבטיחה תוצאה מושלמת מכל בחינה.

במרפאות DMC אנו מציעים מגוון שיטות השתלה מתקדמות לשיפור השירות והדיוק, ביניהן:

שיטת השתלה ממוחשבת המאפשרת תכנון וביצוע בדיוק מרבי, שיטת השתלה מיידית שבה ניתן לבצע עקירה, השתלה והתקנת כתר זמני בישיבה אחת, וכן שיטות All-on-4 או All-on-6 להחלפת מערכת שלמה בלסת התחתונה באמצעות 4 או 6 שתלים בלבד.

ניתוח לסת תחתונה כשיש חוסר עצם

חוסר בעצם הלסת התחתונה עלול לנבוע ממגוון גורמים כגון דלקות חניכיים, גיל מתקדם, חבלות בשיניים או מחלות אחרות. מצב זה של נזק ודלקת עלול לגרום לפגיעה ואובדן של עצם הלסת, בעיקר באזור האחורי, דבר המחייב במקרים מסוימים טיפולים מיוחדים לשיקום העצם טרם או במהלך השתלת השיניים. במקרים בהם קיים חוסר בעצם הלסת התחתונה, ד"ר בר חן משתמש בשיטות מתקדמות של הרמת סינוס או בניית עצם, על מנת ליצור בסיס יציב להשתלה.

במצבים בהם הלסת התחתונה נטולת שיניים לחלוטין, או שהשיניים הנותרות צריכות להיעקר, קיימת לרוב אפשרות למקם 4-6 שתלים באזור הקדמי של הלסת. באזור זה מצויה כמות ואיכות עצם מתאימות יותר להשתלה. במקרים מסוימים ניתן לבצע בלסת התחתונה שיקום קבוע או נשלף על בסיס 4 שתלים בלבד, אך רצוי למקם מספר שתלים גדול יותר על מנת לספק תשתית יציבה ואיתנה יותר לשחזור כלל הלסת.

קיימים מצבים בהם נדרשת השתלת עצם כדי לאפשר השתלת שיניים בלסת התחתונה. במקרים אלו, מושתל תחליף עצם שיאפשר לשתל להיקלט. המקורות האפשריים לתחליף העצם הם: עצם של המטופל, עצם ממקור אנושי, עצם מן החי או עצם מלאכותית. הרופא המומחה יכול לבחור את סוג התחליף המתאים ביותר לכל מקרה. התהליך מתבצע בהרדמה מקומית וכולל חשיפת עצם הלסת, השתלת התחליף ותפירה.

עלות הטיפול משתנה בהתאם למורכבות המקרה, מספר השתלים הנדרש וסוג שיקום הפה שנבחר. המרפאה שמה דגש על שקיפות מלאה ומספקת תוכנית טיפול מפורטת הכוללת את עלויות המדויקות עוד לפני תחילת הטיפול. טווח המחירים הממוצע לשתל נע בין 8,000-15,000 ₪, כאשר קיימות אפשרויות למימון נוח ופריסת תשלומים.

במטרה להעניק שירות מקצועי ברמה גבוהה, במרפאות DMC אנו מציעים מגוון שיטות השתלה מתקדמות, כולל:

  • השתלות ממוחשבות לתכנון מדויק ודייקנות מרבית של ההליך על כל שלביו.
  • שיטת ההשתלה המיידית, המאפשרת ביצוע עקירה, השתלה והתקנה של כתר זמני במהלך ישיבה אחת – פרוצדורה המקצרת את משך הטיפול ומקלה על המטופל.
  • שיטות All-on-4 או All-on-6 להחלפת מערכת שלמה בלסת התחתונה באמצעות 4 או 6 שתלים בלבד, מנצלות באופן יעיל את כמות העצם הזמינה בלסת.

סיבוכים אפשריים בהשתלת שיניים לסת תחתונה

על אף היותה של השתלת שיניים פרוצדורה בטוחה, קיימים מקרים נדירים של סיבוכים אפשריים, אותם חשוב להכיר:

  • זיהומים – אף כי זיהומים קלים ניתנים לטיפול מקומי, זיהום משמעותי יכול לפגוע בקליטת השתל ואף לחדור למערכת הדם. לכן, סימנים כמו חום גבוה, כאבים ונפיחות מצריכים טיפול מיידי.
  • דימום ממושך – בעוד שדימום קל בימים הראשונים לאחר ההשתלה הוא תופעה שכיחה, דימום שנמשך מעבר ל-3 ימים מחייב פנייה מיידית לרופא המטפל.
  • פגיעה בעצב המנדיבולרי – פגיעה חלקית או מלאה בעצב המוליך את המסרים התחושתיים בלסת התחתונה, יכולה לגרום לאובדן תחושה בשפה התחתונה ובסנטר. סיכון זה ניתן בדרך כלל למזעור באמצעות אבחון מקדים וביצוע מקצועי של ההליך.

השתלת שיניים לסת תחתונה ד''ר דורון בר חן

מחיר מומלץ לטיפול השתלת לסת – השתלות שיניים לסת תחתונה לפי סוג טיפול

כפי שתראו בעוד רגע קצר, המחיר של כל אחד מן הטיפולים במרפאתנו הוא שונה. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי כל אחד מהטיפולים הוא ברמת מורכבות שונה, מצריך שימוש בחומרים שונים ואורכו של כל טיפול הוא שונה.

טיפול

עלות משוערת

מחיר השתלת שתל בודד בלסת תחתונה

4,800 ₪ – 2,400 ₪

כמה עולים שתלים זיגומטיים ללסת תחתונה?

34,900 ₪ 50,000 ₪

טווח המחירים להשתלת שיניים בלסת תחתונה ביום אחד

37,000 ₪ 63,000 ₪

השתלת שיניים ALL ON 4/6 מחיר ללסת

35,000 ₪ 65,000 ₪

השתלות שיניים במרפאת המומחים DMC

הודות לניסיון הרב של ד"ר דורון בר חן וצוות המומחים המקצועי והמיומן, מטופלי DMC נהנים משירות אדיב, גישה אישית ופתרונות מותאמים לצרכים הספציפיים של כל מטופל. השימוש במכשור מתקדם, לצד הקפדה על תקני סטריליזציה ובטיחות גבוהים, מבטיח השגת התוצאות האיכותיות ביותר בתחום השתלות השיניים ללסת התחתונה.

רוצים חיוך מושלם? הגיע הזמן לפנות ל-DMC

אם גם אתם סובלים מאובדן שיניים או נזק לשיניים בלסת התחתונה, הגיע הזמן לשקול השתלות דנטליות מקצועיות כפתרון קבוע, אסתטי ופונקציונלי. במרפאת DMC המובילה, הצוות המנוסה בהנהלת ד"ר דורון בר חן, רופא שיניים ותיק בעל ניסיון של יותר מ-30 שנה, מציע מגוון שיטות השתלה מתקדמות המבוצעות בדיוק רב וטכניקות חדשניות.

החל משיטות השתלה ממוחשבות לתכנון מדויק, דרך שיטות All-on-4/6 להחלפת לסת שלמה באמצעות מספר שתלים מצומצם, ועד לטיפול מיידי של עקירה, כתר זמני ו השתלת שיניים ביום אחד – במרפאה שלנו תמצאו את הפתרון המושלם המותאם לצרכים האישיים שלכם. אנו מטפלים גם במקרים מורכבים של חוסר עצם בלסת באמצעות השתלת תחליפי עצם לפני ביצוע השתלה.

בנוסף לשימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, אנו שמים דגש על מניעת סיבוכים נדירים אפשריים ועל טיפול מקצועי, אישי ובטוח. הצוות המיומן שלנו יסביר לכם את כל התהליך ויעניק לכם חוות דעת מקצועית על בסיס ניסיון רב שנים. המטרה שלנו היא לשמור על בריאות הפה שלכם ולספק לכם חיוך בריא ויפהפה שיחזיר לכם את הביטחון העצמי. התקשרו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית!

Picture of ד"ר דורון בר חן - מומחה לשיקום הפה

ד"ר דורון בר חן - מומחה לשיקום הפה

ד"ר בר-חן, מומחה לשיקום הפה מטעם משרד הבריאות הישראלי בעל למעלה מ-23 שנות ניסיון בתחום, במהלכן ניהל מרפאות לשיקום הפה בישראל, גרמניה וסין. בנוסף, ד”ר בר-חן הינו חבר פעיל באיגוד שיקום הפה, מומחה להשתלות מטעם איגוד ההשתלות הגרמני והאירופאי, חבר פעיל בארגון "האסתטיקה של הפנים" האמריקאי (AFEE) ומכהן כיועץ רפואי בכיר במספר מרכזים רפואיים בינלאומיים.

ד”ר בר-חן הינו ממקימי מרפאת המומחים DMC המבצעת טיפולים לשיקום הפה, טיפולים אסתטיים ברפואת השיניים, הפה והלסת ובמטרה להגיע לתוצאות אליהן המטופלים שואפים.

השתלת שיניים בלסת תחתונה dental medical center

יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

לקביעת תור לייעוץ