דנטל מדיקל סנטר לוגו

השתלות שיניים – Dental Implants

הטיפול האופטימלי בשיניים פגועות או חסרות הוא ביצוע השתלות שיניים. מרפאות DCM למצוינות דנטלית מתמחות בביצוע השתלות תוך בניית תהליך אישי לכל מטופל ומטופלת ומאפשרות לכם לקבל את כל שירותי רפואת השיניים בקורת גג אחת, בסטנדרטים הטובים ביותר ובשאיפה לתוצאות המוצלחות ביותר.

השתלות השיניים המבוצעות אצלנו נערכות על ידי מומחים בעלי ניסיון רב בתחום שיקום הפה והלסת וכרוכות גם בביצוע הטיפולים בסביבה סטרילית, נקייה ומרגיעה וגם בשימוש בחומרי הבסיס האיכותיים ביותר.

אם קיימת לכם בעיה באחת השיניים או יותר, הדורשת פתרון קבוע, אתם מוזמנים לתאם פגישה בסניף לבחירתכם ולהיפגש עם מומחי רפואת השיניים שלנו להערכת אפשרויות ההשתלה ויתר פעולות השיקום הנדרשות. אנו מאמינים שחוות הדעת הראשונית שתקבלו מאיתנו מהווה שירות רפואי הכרחי להצלחת התהליך ומציאת הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

מי זקוק להשתלת שיניים?

השתלות שיניים מיושמות כיום במקרים של אובדן או נזק חמור לשיניים – שני מצבים שמגבילים את התפקוד הבסיסי של השן ומשליכים גם על המראה החיצוני כולו. זיהומים, ריקבון, מחלת חניכיים ואפילו תאונה או חבלה הם רק חלק מהסיבות לחוסר שיניים, אך ההשתלה מציעה פתרון מהיר המספק מראה טבעי וקבוע.

כאשר השיניים הטבעיות סובלות מפגיעה כלשהי ואין מנוס מלעקור אותן, או במקרים של חוסר בשיניים, תבוצע השתלת שיניים שמחדשת את מראה הפה הבריא והאסתטי. השתלות השיניים מיושמות מעל גיל 18 שנים ובכפוף לבדיקות רפואיות מקיפות לגבי המצב הרפואי הכללי, הרקע לחוסר או הפגימות בשיניים ונתונים נוספים ככל שיידרשו.

ככל שתמונת המצב תראה כי אין מניעה לבצע את ההשתלה, נוכל לערוך אותה תוך שימוש במכשור ובטכנולוגיה המתקדמים ביותר.

 

ביצוע השתלה דנטלית

השתלות שיניים אינן מתייחסות לשיניים זמניות או נשלפות, אלא לפתרון קבוע המשרת את המטופלים לאורך זמן ומאפשר להם להרוויח את איכות חייהם מחדש. השתלת כל שן מתרחשת באמצעות בורג טיטניום, שעוצב בדמות שורש השן ואותו מקבעים בהליך כירורגי יחסית קצר אל עצם הלסת. כעת מתקבל תחליף איכותי לשורש השן החסרה, המהווה בסיס להתקנת כתר חרסינה קבוע בשלב הבא (כ-3-6 חודשים לאחר ההשתלה הדנטלית).

השתלות דנטליות מתבססות על טכנולוגיה חדשנית הכוללת שימוש בלייזר, הממקסם את דיוק החירור בקוטר הרצוי בעצם הלסת. רופא השיניים יכסה לאחר מכן את המקום ברקמה מהחניכיים ויסגור אותו בתפירה. מדובר בהליך כירורגי שמתבצע בדרך כלל בהרדמה מקומית. אם קיימת למטופל/ת חרדה דנטלית קשה, ניתן לבצע את הפעולה גם תחת הרדמה מלאה.

לאחר ההשתלה יבוצע מעקב רפואי לבדיקת הקליטה של השתל וההחלמה המקומית. כאשר ההחלמה תסתיים ניתן יהיה לחשוף את השתל, להרכיב לתוכו כיפת מתכת שתעזור לריפוי ולאחר שהשתל יעוגן כנדרש, להתקין את כתר החרסינה שיחליף את השן הטבעית.

 

כך נבצע את ההשתלה, שלב אחרי שלב:

אנו במרפאות דנטל מדיקל סנטר מבצעים השתלות שיניים תוך שימוש בטכנולוגיה ממוחשבת שסוקרת תחילה את מצב הפה ומבנה השיניים ובודקת מהן הפעולות הנדרשות לפני ההשתלה, כמו ניקוי אבנית או פעולות יעילות להגנה מוגברת מפני עששת.

חשוב להדגיש שההשתלה עלולה להיכשל כל עוד הרגלי השמירה על השיניים אינם טובים ולכן נדאג להקנות למטופלנו הרגלי היגיינה נאותים ואיכותיים, וזאת בכדי למקסם את תוצאות ההשתלה לטווח הארוך.

  • לאחר סקירה ממוחשבת של מבנה הפה, נשתמש בתוכנת תלת מימד ייחודית לפענוח והכנת יעדי ההשתלה. בנקודה זו ייבחרו סוגי השתלים וקוטרם, הפיזור המדויק שלהם בלסת וגם המרווח הרצוי. התוכנה תסייע לתכנן גם שתלים בהטיה או זווית כדי שיתאימו במדויק למבנה הלסת ויתר השיניים. שימוש בתוכנה ממוחשבת ממקסם את דיוק השתל והחדרתו ומקצר את תהליך ההשתלה.
  • ביום הניתוח, תבוצע למטופל הרדמה מקומית (אם ישנה חרדה דנטלית קשה ניתן לבצע את ההשתלה גם בהרדמה כללית) וההשתלה תיושם באמצעות סד כירורגי שהוכן מבעוד מועד ומונח על שיני המטופל או מקובע לעצם הלסת. דרך אותו סד מתרחש הקידוח בקטרים הרצויים ובסיומו יוחדרו השתלים. הסד הכירורגי מתפקד ככלי עזר שמכוון את רופא השיניים לדיוק מקסימלי בפעולתו.
  • עם סיום ההשתלה, יידרשו בין 3-6 חודשים לבדיקת הצלחתה ובסיום התקופה, ניתן יהיה לדעת האם השתלים עוגנו בצורה יציבה והאם נוצרה אינטגרציה מוצלחת בתוך עצם הלסת. רק משהתבררה הצלחתה של ההשתלה, ניתן יהיה להתקין על גבי כל שתל כתר חרסינה.

בחלק מהמקרים, ההשתלה תבוצע בשני שלבים (השתלת עצם והמתנה ולאחר מכן השתלה דנטלית והמתנה), כך שהתהליך כולו יהיה מעט ממושך יותר.

האם כדאי לבצע השתלות שיניים ביום אחד?

כיום אחד הפתרונות היעילים להתמודדות עם תחלואת הפה והבעיות האסתטיות בחיוך ונראות השיניים הוא השתלות שיניים המיושמות בבת אחת, באותו הטיפול. ככל שמדובר במרפאה מתקדמת, בעלת מומחיות וטכנולוגיה יעילה, בהחלט ניתן לעשות זאת וליהנות מהתוצאה לאורך זמן.

יחד עם זאת, לא כל אדם שירצה בכך יוכל לעבור השתלה ביום אחד בלבד. אם היה צורך לעקור שן מסוימת, ככל שקיימת בעיה בספיגת העצם, אם ההכנה להשתלה כללה טיפול בדלקת מקומית ואפילו מצבים שבהם המטופל נוהג לחרוק שיניים, לא ניתן לבצע השתלה מהסוג הזה. למעשה, ישנו סיכון משמעותי באי קליטת השתל כך שההשתלה על כל הכרוך בה תיכשל והתהליך כעת יהפוך לממושך ויקר משמעותית.

אז מה בכל זאת ניתן לעשות? ראשית, לזכור שהשתלת השיניים היא תהליך וחשוב להתאזר בסבלנות על מנת להבטיח את הצלחתו המלאה. שנית, רופא השיניים יוכל להעריך את פרק הזמן הנדרש להשתלה בהתאם למבנה ומצב השיניים. אם ההשתלה נדרשת למשל רק בשיניים הקדמיות, ייתכן שיהיה ניתן לבצע אותה ביום אחד.

 

השתלות שיניים ALL ON 4

טכניקת השתלות השיניים ALL ON 4 מיושמת במרפאות DMC בהצלחה רבה. זוהי שיטה שבה מותקנים 4 שתלים מוטים והברגה הכוללת 14 שיניים, מה שהופך אותה לטיפול "הכל כלול" יעיל במיוחד, הרלוונטי למי שסובלים מאובדן עצם משמעותי. את שיטה זו נוכל ליישם ככל שהסקירה המקדימה והבדיקות הדנטליות מצביעות על שיעור הצלחה משמעותי.

שיטה נוספת היא השתלת שיניים ALL ON 6 שמתאימה להשתלת 4-6 שתלים דנטליים באותה הלסת, ככל שחסרות בה מספר שיניים רצופות. טכניקה זו כוללת חיבור בגשר.

אנו במרפאות DMC מבצעים שימוש מקסימלי בעצם הלסת הקיימת, כך שתקופת ההחלמה תהיה קצרה וקלה יותר. כל מרפאה משתמשת בטכנולוגיה מתקדמת ביותר על מנת לשרת את הליכי הטיפול ולהפוך אותם לאפקטיביים ומהירים, ללא כאבים חזקים ובשיעורי הצלחה משמעותיים. בנוסף, לכל מרפאה גם מעבדה פנימית כך שאין צורך בהמתנה ובעיכובים מיותרים.

 

השתלות שיניים במרכז למצוינות דנטלית

השתלות השיניים מספקות מענה מוצלח ואסתטי במגוון מקרים, אך כאמור, ישנם מקרים שבהם יהיה צורך לשקול חלופות או למצוא פתרון אחר לטווח הארוך. חשוב לזכור שאחת הסיבות המרכזיות לכישלון ההשתלה היא סוג מסוים של חיידק (גרם נגטיב), בו יהיה על המושתלים להילחם באופן שוטף ולשמור על היגיינת פה מוצלחת בהתאם להוראות הרפואיות.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לשאלות ובירורים נוספים וגם להגיע להתרשמות אישית. בתיאום תור להערכת הצורך ואפשרויות ההשתלה, תוכלו לקבל מידע מדויק שיעזור לכם לקבל החלטה ולהתחדש במראה שיניים אחיד ואיכותי.

ד"ר דורון בר חן

ד"ר דורון בר חן

ד"ר בר-חן, מומחה לשיקום הפה מטעם משרד הבריאות הישראלי בעל למעלה מ-23 שנות ניסיון בתחום, במהלכן ניהל מרפאות לשיקום הפה בישראל, גרמניה וסין. בנוסף, ד”ר בר-חן הינו חבר פעיל באיגוד שיקום הפה, מומחה להשתלות מטעם איגוד ההשתלות הגרמני והאירופאי, חבר פעיל בארגון "האסתטיקה של הפנים" האמריקאי (AFEE) ומכהן כיועץ רפואי בכיר במספר מרכזים רפואיים בינלאומיים.

ד”ר בר-חן הינו ממקימי מרפאת המומחים DMC המבצעת טיפולים לשיקום הפה, טיפולים אסתטיים ברפואת השיניים, הפה והלסת ובמטרה להגיע לתוצאות אליהן המטופלים שואפים.

ד"ר דורון בר חן
צריכים ייעוץ מקצועי ?
5/5
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

מאמרים מקצועיים מהבלוג שלנו:

שיקום שיניים קדמיות

השיניים הקדמיות שלנו הן הראשונות שבולטות בחיוך ובדיבור. הן הראשונות בתורן לנגוס במזון וגם אלו שמסייעות להגייה של אותיות וצלילים הדורשים חיכוך לשון (למשל האותיות

קרא עוד »

ציפוי ננו קרמי לשיניים

ציפוי ננו קרמי לשיניים הוא מעין ציפוי קומפוזיט, באמצעותו ניתן להלבין גוון צהבהב, ליישר עקמומיות קלה ולהשלים שן שבורה, כך שהתוצאה המתקבלת תהיה חיוך בריא

קרא עוד »

חזרה לחלק מסויים במאמר

תוכן עניינים

Dental Medical Center

מרכזי מומחים לרפואת שיניים

לוגו דנטל מדיקל סנטר
שיחת ייעוץ - ללא עלות
מלא/י את הפרטים בטופס, ונציגינו יחזרו אליך לשיחת ייעוץ בהקדם.