שיקום הפה.png

הרמת סינוס - Sinus Lifting

חלמתם על השלמת השניים החסרות בחלק העליון של הפה ולקבל פה מלא שיניים. בדרך אל לחזון המיוחל, רופא השיניים שבחן את הפה שלכם ואת צילום הרנטגן של הלסת מודיע לכם שראשית עליכם לבצע “הרמת סינוס”. מהי הפרוצדורה? כיצד קשורים הסינוסים לחיוך המושלם ומדוע דווקא אתם צריכים את הפרוצדורה הזו?

מי הזיז את העצם שלי?

כאשר הפה מתפתח בתקופת הילדות שלנו, מתחת לחניכיים החשופות גדלה עצם קטנה שתשמש בעתיד למצע המחזיק את שינינו. עצם זו מכונה “העצם האלבולארית”. כאשר אנו מתבגרים, השיניים הבריאות זוכות לחיזוק על ידי עצם זו. עם זאת, לעתים אנו מאבדים את שינינו (אם בשל נטילת תרופות הפוגעות בשן, היגיינת שיניים לקויה, עישון, תזונה, תאונה או מחלה כלשהי).
הגוף שלנו, בתהליך אינטליגנטי להפליא מזהה כי אינו זקוק עוד לעצם הלסת וממחזר אותה. היא מתפרקת בגוף וחומריה משמשים כתאים לבניית עצמות אחרות או כפסולת המשתחררת מהגוף בתהליך טבעי.

אך דבר אחד אין הגוף יודע– ניתן להשתיל שיניים חדשות על עצם זו בתהליך רפואי.
במידה והמטופל מגיע בזמן לאחר שאבד את שיניים וכתר עצם הלסת עדיין לא התפרק, ניתן להתחיל בהשתלה. במידה ולא– יש להתחיל בתהליך “השתלת עצם“. מדובר בפרוצדורה רפואית שבה מורמת מעט רירית הסינוס וחלק קטן מעצם מלאכותית או עצם של בעל חיים מושתלת במקומו.

מה מתרחש לאחר השתלת העצם?

לאחר החדרת עצם זעירה מתרחש תהליך מיוחד נוסף בגוף והוא בנייה של רקמות מסביב לשתל. הגוף, בהשתלה מוצלחת, מתייחס לאובייקט המושתל כעצם טבעית ומכסה אותו ברקמות טבעיות על מנת לאחוז את השתל בחוזקה. לאחר מכן, ניתן יהיה לבצע השתלה של שיניים חדשות על עצם זו, ממש כאילו הייתה העצם האלבולארית המקורית עמה נולדתם.

היכן משתילים את העצם?

אז כיצד קשורים הסינוסים לחיוך הבריא שלנו?
חלקו התחתון של הסינוס ממוקם מעל השיניים העליונות. כאשר שיניים אלה חסרות, ניתן לבצע חתך קטן ולהפריד את הרקמה הרירית המצויה סביב הסינוס- ובכך ליצור מעין כיס בו ימוקם שתל העצם.

כירורג מיומן במרפאה השיניים שלכם יבצע את התהליך העדין של הרמת סינוס בהרדמה מקומית. הוא יזהה את מיקום הסינוס, יחתוך את ריריתו ולאחר שמקם את שתל העצם במיומנות. הוא יסגור את הפתח באמצעות קולגן (חומר המשמש לבניית הרקמה הרירית).
לאחר כשנה כאשר הרקמה הבריאה ועצם חדשה צמחה והתפתחה ניתן לבצע את השתלת השיניים.

Frequently asked questions

#demo.question.question1#


#demo.question.question1.answer1#
#demo.question.question2#


#demo.question.question2.answer1#

  1. #demo.question.question2.answer2#
  2. #demo.question.question2.answer3#
  3. #demo.question.question2.answer4#
  4. #demo.question.question2.answer5#
#demo.question.question3#


#demo.question.question3.answer0#

  1. #demo.question.question3.answer1#
  2. #demo.question.question3.answer2#
  3. #demo.question.question3.answer3#
  4. #demo.question.question3.answer4#
  5. #demo.question.question3.answer5#
#demo.question.question4#


#demo.question.question4.answer1#