דנטל מדיקל סנטר לוגו

הארכת כותרת
הארכת כותרת – Tooth Extentsion

לאורך השנים, השיניים שלנו עוברות שינויים רבים. צבען משתנה והופך לכהה יותר, הן נסדקות, נשברות ולפעמים גם נופלות. חלק מהתהליכים שעוברות השיניים נובע מטיפולי עבר שגרמו לשן להיחלש או לנוע מעט. כאשר מבצעים טיפולים אסתטיים או נלחמים בחיידקים, לעתים קיימת מגבלה הנובעת ממיקומה של השן בתוך החניכיים. לדוגמה, אם ברצוננו למקם כתר על כותרת של שן הנעוצה עמוק בחניכיים- עלינו לבצע פעולה כירורגית החושפת מעט מן השן (הארכת כותרת) שהוסתרה ועליה נוכל להניח את הכתר.

איך מבצעים הארכות כותרת?
הארכת כותרת יכולה להתבצע באחת משתי דרכים עיקריות:
הדרך הראשונה- היא פעולה כירורגית, בה חלק מהחניכיים יחתך על מנת לחשוף את הכותרת.
הדרך השנייה- מתבצעת באמצעים אורתודנטיים כאשר אנו “מותחים” את השן באמצעות לחץ וגורמים במכוון לבקיעתה.
שתי הדרכים מתבצעות במהלך טיפול אצל מומחה פה ולסת, לאחר בחינה מדוקדקת של מצב השן והשיניים הסמוכות לה.

טיפולי חניכיים שונים
לצד הארכת כותרת (בה הטיפול מתבצע באמצעות חיתוך החניכיים) אנו יכולים לציין מספר טיפולים נוספים הקשורים דווקא למיקומן של החניכיים. טיפולים אלה נועדו לשפר מצב אסתטי בעייתי בשל חניכיים חשופות מדי (Gummy Smile), או לחילופין להוסיף רקמות לחניכיים על מנת שיסתירו בצורה טובה יותר את בסיס השן ויגנו עליו מפני מזיקים. שני טיפולים אלה נקראים השתלת חניכיים וטיפול ב- Gummy Smile.
השתלת חניכיים מתבצעת במגוון רחב של דרכים, כאשר הפרוצדורה נבחרת בהתאם לרקמות החניכיים הקיימות על גבי שאר השיניים. במידה ורק שן אחת מסוימת סובלת מתופעה של נסיגת חניכיים, יתבצע חיתוך ברקמה הקיימת, חומר חניכיים מאותו המטופל יושתל במרחב שנוצר. במידה ולא ניתן להיעזר בחומר חניכיים מהמטופל עצמו, ניתן להשתמש בתרומה מאדם אחר (בעל תאימות ביולוגית לזו של המטופל) או להשתמש בחומרים סינתטיים המדמים את החניכיים.

ומה קורה אם דווקא יש עודף של רקמת חניכיים?
עודף רקמת חניכיים יוצר בעיה אסתטית ולכן מתבצעת פרוצדורה מיוחדת שמטרתה לחשוף שטח גדול יותר מרקמת השן. בתהליך כירורגי נחתכות החניכיים ונרפאות והשן שמתחתיהן נראית ארוכה יותר. כאשר אנו מחייכים החיוך נראה בריא יותר והחניכיים כמעט ואינן נראות לעין.​

מה הקשר בין GUMMY SMILE להארכת כותרת?
במקרים מסוימים יש לבצע טיפול כפול.
כאשר השן כמעט ואינה מופיעה מעל החניכיים, ניתן לחתוך את החניכיים ו”לשלוף” מעט את השן ובמקביל לשמור על כמות קטנה של חומר חניכיים הנראה לעין ואינו פוגע בחיוך. נציין כי בדרך כלל הארכת הכותרת תתבצע דווקא בשיניים האחוריות, בעוד הטיפול בחיוך חושף חניכיים יתבצע במרבית המקרים בשיניים הקדמיות עליונות הנראות לעין כאשר אנו מחייכים. טיפולי שיניים אלה וטיפולים מיוחדים נוספים, ניתן למצוא במרפאת מומחי השן והלסת שלנו.
שלל הטיפולים מתבצעים לאחר אבחון וייעוץ מקיפים.

Dental Medical Center

מרכזי מומחים לרפואת שיניים

לוגו דנטל מדיקל סנטר
שיחת ייעוץ - ללא עלות
מלא/י את הפרטים בטופס, ונציגינו יחזרו אליך לשיחת ייעוץ בהקדם.