דנטל מדיקל סנטר לוגו

אסתטיקה-דנטלית-דנטל
אסתטיקה דנטלית – Dental Aesthetics

חיוך יפה בשיניים צחורות נחשב לחלק בלתי נפרד מתבנית היופי המודרנית. ככזה, הוא מעניק מראה צעיר וקורן, חינני ואסתטי לתווי הפנים ומאפשר להן "לעטות" את צורתן האידיאלית ולהקרין החוצה יופי ובריאות. 

כדי להגיע לאותו "חיוך אידיאלי", מתמקד תחום האסתטיקה הדנטלית בפיתוח מתמיד של חומרים, טכנולוגיות ומתודולוגיות טיפוליות חדשות, כולן נועדו לשפר ולחדש את מראה הפה הבריא והאיכותי. הדור החדש של חומרי השחזור יחד עם שכלול טכניקות הפעולה הרפואיות, פותחים עולם חדש ומגוון של אפשרויות טיפול – כולן יתאימו עצמן למטופל באופן אינדיבידואלי ובהתאם לצרכיו, מטרותיו ודרישותיו. 

מרפאות DMC למצוינות דנטלית מציעות מבחר עשיר של טיפולי אסתטיקה דנטלית לרבות ציפויים, כתרים, יישור שיניים, השתלת שיניים, הלבנת שיניים ועוד. הרופאים המומחים שלנו יתאימו את בחירת החומרים ושיטת הטיפול לכל מטופל ומטופלת באופן נפרד ויבצעו את הטיפול במהירות האפשרית. התוצאה המתקבלת היא ברמה הגבוהה ביותר ומעניקה יופי וחוזק לשן הטבעית והמלאכותית כאחד.

 

 

ד"ר דריאנה סירוטינה – מומחית לאסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית נתפסת כתחום ייחודי ברפואת השיניים, מכיוון שמטרתה היא פונקציונלית בעיקר. היא איננה מטפלת בכאבים או בדלקות, לא משיבה את היכולת ללעוס מזון או לדבר ותכליתה לשרת רק מטרה עיקרית אחת: שיפור מראה הפה והשיניים ובאופן שמאפשר חיוך רחב, לבן ויפה. 

כבר בנקודה זו חשוב להדגיש שאסתטיקה דנטלית דורשת מומחיות ובקיאות מקצועית ברמה גבוהה ביותר, כך שמבחינה זו היא איננה פחותה ביכולותיה ודרישותיה מאלו של רפואת השיניים "הרגילה". יתרה מכך, את תוצאות הטיפולים האסתטיים פוגשים המטופלים במראה מיד אחרי הטיפול, דבר שאיננו מתרחש בהכרח בטיפולי שורש או השתלת עצם שמתמקדים מטבעם באזורים סמויים יותר בחלל הפה. 

 

אסתטיקה דנטלית המתמקדת בציפוי שיניים 

שיניים שנשברו, הצהיבו, התרווחו והתעקמו פוגמות במראה הפה ושלמות החיוך ואף גורמות לא פעם לקשיי לעיסה, דיבור ואפילו קשיי נשימה. לפגמים בתצורת שורות השיניים יש אלף ואחת סיבות – חלקן גנטיות, חלקן בעקבות הזנחה טיפולית וחלקן הודות להרגלי חיים לא נכונים. 

כך או כך, ציפוי לצורך יישור, שיקום ושיפור מראה השיניים משיג את התוצאה הרצויה. בפעם האחת ברמת היישור עצמו, כך שתושפע תזוזת השיניים למקום הנכון ותביא לסגירת רווחים וליישור כללי ובפעם השנייה על ידי תיקון גוון השיניים או שיניים שבורות באמצעות כיסוי מתאים. 

בשיטה זו ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות בתצורת השן, תוך התערבות מינימלית ובתוצאה מקסימלית. להלן סוגי הציפויים הקיימים: 

שם הציפוי על סוג הציפוי בקצרה יתרונות מרכזיים
ציפוי קומפוזיט זהו ציפוי עמיד וחזק המופק משרף ומודבק ישירות על השן בשכבה דקיקה (כ-0.5 מ"מ) ובתהליך מהיר ופשוט. מדובר בציפוי נפוץ שמחירו יחסית נוח, מתאים גם לשיניים סדוקות או שבורות ומחזיק למשך שנים.
ציפוי חרסינה (למינייט) עיטוף השן בעלח חרסינה דקיקים המאפשרים עיצוב כרצוננו מבחינת מראה וצבע, כך שהתוצאה מדמה שיניים טבעיות. יוצר קשת שיניים יפה ומדויקת ללא הבדלים בצבע השיניים. הציפוי עמיד למשך שנים ארוכות ומגן מהכתמה ושחיקה.
מילואה (אינליי/ אונליי) זהו חומר שמתאים לשיקום שיניים פגועות שאינן זקוקות לכתר, אך סתימה לא תעזור להן. תהליך זה משמש למילוי פנים השן (טיפול אינליי – inlay) או להשלמה/ ציפוי חיצוני (אונליי – onlay). מתאימה באופן אישי לכל מטופל ולשיקומי שיניים, במיוחד לטיפול בשיניים אחוריות שזקוקות לציפוי עוצמתי במהלך הלעיסה. טיפול זה גם מונע טיפולי שורש עתידיים, כתרים ושחיקה.

אופן הטיפול בציפוי שיניים

תחילה לוקחים את מידות השיניים ומעבירים את הנתונים למעבדת המרפאה, שיוצרת בו במקום את הציפוי הנדרש ובאופן אישי למטופל שנמצא בחדר הסמוך. בסיום הפעולה יסיר רופא השיניים מעט מהשכבה החיצונית הקיימת של השיניים (כ-0.5 מ"מ בדרך כלל) וידביק על גבי החלל שיצר את הציפוי שהוכן במיוחד. 

הציפוי עצמו הופך לחלק בלתי נפרד מהשן ומתהדר בחוזק משמעותי, לובן ועמידות גבוהה מפני כתמים ושחיקה לאורך זמן. 

 

Clearcorrect – יישור שיניים בלתי נראה ונשלף

מרפאות DMC מתמחות ביישור שיניים גם באמצעות טכנולוגיה אמריקאית המפתחת קשתיות שקופות, המיוצרות בהתאמה מדויקת למטופל/ת ונשלפות בקלות על פי צורך. תכנון הקשתיות מתבצע באמצעות תוכנית טיפול חדשנית – ClinCheck הנערכת באופן וירטואלי ומדגימה את תזוזת השיניים עד למנח היעד הסופי. שיטה זו נחשבת כיום לנוחה, היעילה וגם האסתטית ביותר ליישור.  

 

השתלת שיניים כאמצעי שיקום אסתטי

עד לפני כמה עשורים, נאלצו אנשים בעלי שיניים חסרות להסתפק בשיניים תותבות נשלפות.  התותבות נחשבו אז ועדיין לפתרון אפשרי אמנם, אך כזה שבא על חשבון הנוחות האישית ופוגם בהתנהלות האידיאלית בטווח הארוך. הטכנולוגיה המעודכנת בתחום האסתטיקה הדנטלית מציעה חלופה יעילה הרבה יותר, המבצעת השתלת שיניים כתהליך שיקומי כולל לחלל הפה.

השתלת שיניים מיועדת למי שחוו אובדן של מספר שיניים לפחות ומכל סיבה שהיא. השתלת השתלים מבוצעת באמצעות טכניקה לשיקום קבוע, המיושמת בטיפול אחד עבור כל כמה שיניים וללא צורך בהמתנה ממושכת בין השתלת שן להשתלת השן הבאה. 

שיטה זו הפכה את ענף האסתטיקה הדנטלית לתחום משיק לבריאות הפה, שכן באפשרותה לטפל גם בתחלואה הכוללת מחלת חניכיים, נסיגה ונשירת שיניים, הפרשות מוגלתיות, התרחקות בין השיניים ורגישות קיצונית למזונות ומשקאות חמים וקרים. 

 

מהלך השתלת השיניים לפה מלא

קיימות מספר שיטות מרכזיות לביצוע ההשתלה, לרבות שיטת All On 4 המאפשרת הרכבת לסת שלמה על ידי ארבעה שתלים שעליהם מותקנת המערכת. כל אחת מהשיטות תיבחן ותותאם למטופל בקפידה, לאחר בדיקה והערכה יסודית של מערך השיניים והמבנה הקיים. 

 

הלבנת שיניים כטיפול אסתטיקה דנטלית

הבהרת זגוגית השן או בשמה המקובל: הלבנת שיניים, היא חוד החנית של תחום האסתטיקה הדנטלית, הודות ליכולת היישום המהירה, נטולת הכאבים והמוצלחת המתאפשרת מכוחה. 

השיניים כמבנה חשוף שבא במגע עם מגוון משקאות, מאכלים ולעתים גם מוצרי עישון וטבק, משנות את צבען לאורך השנים ומתכהות, כך שהגוון שלהן איננו אחיד והלובן הטבעי שלהן הולך ופוחת. 

תחום האסתטיקה הדנטלית התמקד במשך שנים במציאת הפתרונות היעילים ביותר לבעיה, עד כדי יצירת טכניקות וטכנולוגיות מפותחות כל כך, שכיום הפכו את תחום הלבנת השיניים לאחד מהטיפולים השכיחים ביותר במרפאות לבריאות השן. 

אמנם קשה עדיין לנבא במדויק את התוצאה הסופית של הטיפול, מאחר וכל פה ומערך שיניים יגיבו באופן שונה לחומרי ההבהרה, אך באמצעות צילום מקדים לטיפול ואחריו שמקבעים את אופן העבודה ואת סוג החומרים המתאים, ניתן יהיה להגיע להבהרה איכותית מאוד, בין דרגת לובן אחת ועד שלוש דרגות לובן.

 

מהלך הבהרת השיניים

אמייל השן (זגוגית השן) לוקח חלק משמעותי בתהליך ההבהרה. ככל שהוא שחוק יותר, אפקט ההלבנה יהיה קטן יותר מפאת השתקפות החומר הפנימי (דנטין) דרכו. לכן ידוע שטיפולי הלבנת שיניים מצליחים יותר בקרב האוכלוסייה הצעירה (עד גיל 45) לעומת הבוגרת יותר. 

יחד עם זאת, טיפולי הלבנה אינם מותנים בגיל ובהחלט קיימים מקרים רבים שבהם גם בגיל מבוגר מתגלה אמייל לא שחוק שמתהדר בתוצאה יפה ומוצלחת. 

כדי לבדוק את ההתאמה המדויקת לסוג חומר ההלבנה ושיטת הטיפול, מבצעים תחילה טיפול מקדים לניקוי אבנית והסרת כתמים שהצטברו על השיניים ממזון, משקאות וניקוטין. לאחר טיפול ההבהרה עצמו, יבוצע שחזור שיתאים את הצבע החדש שהתקבל לגוון הטבעי ולא להיפך. 

מטופלים שעברו זה עתה הלבנת שיניים יצטרכו להימנע מעישון, שתיית קפה, תה, מיץ ויין אדום לתקופה קצרה אחרי הטיפול, כאשר ההמלצה הרפואית היא להימנע מעישון גם בפרק זמן קרוב למועד הטיפול עצמו. הסיבה לכך היא סכנת ההכתמה של השיניים באופן מוגבר עקב השימוש בחומרי הלבנה בעלי ריכוז גדול של מי חמצן. 

 

עיצוב החיוך בשיטת DMC

תחום האסתטיקה הדנטלית מוסיף להתפתח, להשתפר ולחדש ואנו מתעדכנים יחד איתו בכל טכניקה ומכשור שיבטיחו את הצלחת הטיפול ויעבירו את מטופלנו היקרים דרך חוויה נעימה, רגועה ובעלת תוצאות מדויקות שמעלות חיוך. למידע נוסף על טיפולי האסתטיקה הדנטלית במרפאות שלנו, אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לענות לכם על כל שאלה נוספת.

לפני ואחרי – אסתטיקה דנטלית

Dental Medical Center

מרכזי מומחים לרפואת שיניים

לוגו דנטל מדיקל סנטר
שיחת ייעוץ - ללא עלות
מלא/י את הפרטים בטופס, ונציגינו יחזרו אליך לשיחת ייעוץ בהקדם.